سوال کاربر سامانه:

در یک آپارتمان ۹ واحدی هستیم و سقف پارکینگ از طبقه اول رطوبت زده و قبول نمیکند که از خونه ایشون است چه برسد به تعمیرات سقف! لطفا راهنمایی کنید چه راهکار قانونی وجود دارد؟

با توجه به اینکه سقف پارکینگ جز مشاعات ساختمان محسوب میشود در صورتی که خسارتی را یکی از واحد ها وارد کند ملزم به جبران و تعمیر می‌باشد.

اگر کسی بعد از اخطار توسط مدیر ساختمان سرباززند باید مدیریت به یکی از دفاتر قضایی سطح شهر مراجعه کند و بعد شرح موضوع شکایت نامه‌ای تنظیم می‌شود طبق آن تصمیم گرفته می شود که باید به چه منطقه ای و واحدی مسئله را ارجاع دهند، بعد پرداخت هزینه مربوطه بهتون زمان و تاریخ مراجعه به سازمان را اعلام می کنند. و از طرفی از طریق سامانه ثنا پیام حاوی اطلاعات مراجعه بعدی ارسال می گردد.

بعد از این مرحله شما با توجه به نوع شکایت به واحد مربوطه در شورای حل اختلاف ارجاع داده می شوید و بعد از تعیین کارشناس و بازدید از محل و پرداخت هزینه کارشناس، موارد مشاهده شده در طی گزارشی توسط کارشناس به شورای حل اختلاف اعلام می گردد و طبق گزارشات رای صادر می گردد این پروسه تقریبا دو الی سه هفته به طول می انجامد.

بهترین روش در این موارد حل اختلاف بین ساکنین آپارتمان به صورت داخلی و برای جلوگیری از به وجود آمدن این چنین اختلافات بهتر است در مجمع عمومی قوانین ساختمان در موراد مختلف وضع شود.

مشاوره حقوقی

اخبارحقوق آپارتمان نشینیمقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *