بهترین طبقه برای سکونت در آپارتمان کدام است؟


##### نمایش

توضیحات

طبقه اول:

برای افراد مسن یا کسانی که مشکلاتی مثل مشکل حرکتی دارن شاید بهترین طبقه ی آپارتمان طبقه اول باشه. چون حتی اگه آسانسور خراب بشه، بالا رفتن از چند تا پله کار خیلی سختی نیست. میشه گفت این نکته تنها مزیت سکونت در طبقه اول هست.
اما زندگی در طبقه اول آپارتمان مشکلات خاص خودشو داره. شاید سرما مهمترین مورد باشه. چون این طبقه روی پیلوت قرار داره.
در فصل زمستان، کف واحد به طور مستقیم در معرض هوای سرد قرار داره. بنابراین شاید در طول زمستان همیشه در کف ساختمان احساس سرمای شدید بکنیم.
اگر آپارتمان مجاور آپارتمانهای دیگه باشه، احتمال داره واحد ما نورگیری مناسبی نداشته باشه. میدونیم زندگی در واحدهایی که نورگیری مناسبی ندارن نه تنها روی روحیه افراد تاثیر منفی داره بلکه از نظر بهداشتی هم چندان مناسب نیست.
مشکل دیگه ی طبقه اول اینه که همیشه در معرض سر و صدای رفت و آمد اهالی هستید. خدا نکنه همسایه ی بی ملاحظه کلیدش رو فراموش کنه. اینجاس که مدام زنگ واحد شما به صدا در میاد.

طبقه آخر:

زندگی در طبقه آخر آپارتمان، مخصوصا آپارتمانهایی با تعداد طبقات زیاد جذابیتهای خاص خودشو داره. داشتن چشم انداز جذاب و اینکه بخشی از محله یا شهر رو زیر پای خودمون ببینیم برای خیلی ها جالب هست. از طرف دیگه هر چه آپارتمان ارتفاع بیشتری داشته باشه، ساکنین طبقه آخر کمتر در معرض سر و صدای بیرون قرار میگیرن.
اما سکونت در طبقه آخر میتونه مشکلات جدی به همراه داشته باشه. در فصل زمستان و پاییز تنها این واحدها هستن که به طور جدی با مشکلاتی مثل چکه کردن مواجه میشن.
رفت و آمد تعمیرکار یا اهالی ساختمان به پشت بام برای ایزوگام، تعمیر کولر یا درست کردن آنتن میتونه آسایش رو تا حدی از ما بگیره.
علاوه بر این به خاطر مجاورت با هوای بیرون، تابستانها هوای داخل خونه گرمتر از واحدهای دیگه هست. در نتیجه مصرف برقمون حتما افزایش پیدا میکنه.
تصور کنید آسانسور خراب بشه. بالا رفتن از پله های ۱۵ طبقه برای خیلی ها قابل تصور نیست. حالا اگه همسایه ها در پرداخت شارژ همکاری نکرده باشن این مساله میتونه تبدیل به یک بحران بشه.
در خیلی از آپارتمانها واحدهای بالاتر با مشکل کمبود فشار آب روبرو هستن که این مشکل میتونه برای بالاترین واحدها شدیدتر باشه.
بهترین واحد ها در کدام طبقات آپارتمان هستن؟
طبقات ۲ و ۳ نه مثل طبقه اول مشکل سرما دارند و نه مثل طبقه آخر مشکل گرما. از طرفی اگر آسانسور با مشکل مواجه بشه رفت و آمد به این طبقات به سختی طبقات بالاتر نیست. طبقات ۲ و ۳ درگیر مشکل تحمل سر و صدای رفت و آمد اهالی نیستند.
و در نهایت این طبقات دچار افت فشار آب نمیشن و از این بابت مشکلی ندارن.
دو طبقه قبل از طبقه آخر به نسبت طبقات ۲ و ۳ از مزیت چشم انداز بهتر برخوردار هستن. اما خراب شدن آسانسور میتونه برای اونها مشکل ساز بشه.
طبقات میانی هم به طور نسبی از این مزایا و معایب سهمی دارن.
حالا با توجه به شرایط خودتون، تعداد طبقات آپارتمان، وضعیت کلی آپارتمان و همکاری همسایه ها در پرداخت شارژ باید تصمیم بگیرید که بهترین طبقه برای سکونت شما کدوم طبقه هست؟

منبع

مهلت استفاده: از تاریخ تا تاریخ

نمایش شماره همراه : *****

آدرس ومنطقه :